Poliklinik Hizmetleri

Hastanemizde toplam 64 poliklinik odası mevcut olup, poliklinik hasta kayıtları bilgisayar ortamında ilk müracat memurları ve poliklinik sekreterlerince yapılmaktadır.

  

Polikliniklerde kayıt alma işlemi sabah 07.00 da başlayıp 16.00'ya kadar devam etmektedir. Kayıt için hastalarımızın  T.C. Kimlik numaraları ile başvurmaları gerekmektedir. Hasta ve yakınlarının muayene sırasını beklerken oturabilmeleri için poliklinik bekleme bölümlerinde yeterli sayıda oturma koltukları bulunmaktadır.

Bakanlığımızın Hekim Seçme Uygulamaları doğrultusunda Hekim Seçme Uygulamasına Ağustos 2008 yılında geçilmiş, hastaların poliklinikte görev alan hekimlerimizi seçmeleri konusunda yardımcı olacak Medikal Çalışma Panolarımız Hizmete Sunulmuştur.

Hastalarımızın dilek ve şikâyetlerini rahatlıkla bildirmeleri için poliklinik giriş  katımızda Hasta Hakları Birimimiz ve dilek şikâyet kutularımız bulunmaktadır. Hastanemizde gaziler, şehit, yakınları, özürlü, hamile ve düşkün hastalara muayenede öncelik hakkı tanınmaktadır. Poliklinik katına hastalarımızı bilgilendirmek amacı ile LCD televizyonlar konularak eğitim amaçlı CD' ler gün içinde yayınlanmaktadır. Hasta memnuniyetinin sağlanması amacı ile bireylerin poliklinik sürecinde yaşadıkları olumsuzluklar ve eksiklikler düzenli aralıklarla yapılan kontrollerde tespit edilmektedir. Bu süreçte hizmet veren personellere gerekli görüldüğünde geri bildirimlerde bulunulmakta ve teknik şartlar yeniden düzenlenmektedir. 

Hastanemize müracat eden hastalarımız poliklinik girişinde hasta karşılama görevlilerince karşılanmakta olup ,talep etmeleri halinde muayene olacakları polikliniğe kadar karşılama personeli refakatinde gidebilmektedirler.